Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanları

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanları

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanları

'29 Ekim 1923

Mustafa Kemal ATATÜRK

Mustafa Kemal ATATÜRK

Mustafa Kemal ATATÜRK Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu 1881 Görev Süresi: 29 Ekim 1923 – 10 Kasım 1938 10 Kasım 1938 Perşembe sabahı 9.05’te

11 Kasım 1938

İsmet İNÖNÜ

İsmet İNÖNÜ

İsmet İNÖNÜ Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Görev Süresi: 11 Kasım 1938 – 22 Mayıs 1950

22 Mayıs 1950

Celal BAYAR

Celal BAYAR

Celal BAYAR Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Görev Süresi: 22 Mayıs 1950 – 27 Mayıs 1960

27 Mayıs 1960

Cemal GÜRSEL

Cemal GÜRSEL

Cemal GÜRSEL Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Görev Süresi: 27 Mayıs 1960 – 28 Mart 1966

28 Mart 1966

Cevdet SUNAY

Cevdet SUNAY

Cevdet SUNAY Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Görev Süresi: 28 Mart 1966 – 28 Mart 1973

6 Nisan 1973

Fahri KORUTÜRK

Fahri KORUTÜRK

Fahri KORUTÜRK Turkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Görev Süresi: 6 Nisan 1973 – 6 Nisan 1980

9 Kasım 1982

Kenan EVREN

Kenan EVREN

Kenan EVREN Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Görev Süresi: 9 Kasım 1982 – 9 Kasım 1989

9 Kasım 1989

Turgut ÖZAL

Turgut ÖZAL

Turgut ÖZAL Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Görev Süresi: 9 Kasım 1989 – 17 Nisan 1993

16 Mayıs 1993

Süleyman DEMİREL

Süleyman DEMİREL

Süleyman DEMİREL Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Görev Süresi: 16 Mayıs 1993 – 16 Mayıs 2000

16 Mayıs 2000

A. Necdet SEZER

A. Necdet SEZER

A. Necdet SEZER Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Görev Süresi: 16 Mayıs 2000 – 28 Ağustos 2007

28 Ağustos 2007

Abdullah GÜL

Abdullah GÜL

Abdullah GÜL Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Görev Süresi: 28 Ağustos 2007 – 28 Ağustos 2014

10 Ağustos 2014

Recep Tayyip ERDOĞAN

Recep Tayyip ERDOĞAN

Recep Tayyip ERDOĞAN Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Görev Süresi: 10 Ağustos 2014 – 24 Haziran 2018

9 Temmuz 2018

Recep Tayyip ERDOĞAN

Recep Tayyip ERDOĞAN

Recep Tayyip ERDOĞAN Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Görev Süresi: 9 Temmuz 2018 –